Jaki system kina domowego warto montować ?

montaż i serwis anten TV-Sat oraz DVB-T-91
10 Sierpień 2016

Jakie kino domowe?

Oglądanie filmów na kiepskim telewizorze i przy kiepskim nagłośnieniu może szybko uprzykrzyć życie kinomaniakom. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest kino domowe, które pozwoli zaspokoić potrzeby audiowizualne poprzez odtwarzanie dźwięku oraz obrazu wysokiej jakości.

Coraz lepsze technologiczne rozwiązania pozwolą cieszyć się wrażeniami podobnymi jak w sali kinowej.

Z czego składa się kino domowe?

Kino domowe to nie pojedyncze urządzenie RTV łączące wszystkie potrzebne funkcje w jednym, a cały zestaw, na który składają się:

  • odtwarzacz Blu-Ray lub odtwarzacz DVD
  • amplituner
  • zestaw głośników w systemie co najmniej 5.1

Do takiego zestawu należy jeszcze dobrać dobrej jakości telewizor lub projektor multimedialny, który pozwoli cieszyć się wrażeniami niczym w sali kinowej. Poszczególne elementy kina domowego można dobrać samemu bądź też skorzystać z gotowych rozwiązań przygotowanych przez producentów. W poradniku skupiono się przede wszystkim na amplitunerze oraz głośnikach, jako że to właśnie one znajdują się w zintegrowanych zestawach przygotowanych przez firmy z branży RTV. Poradnik jak kupić telewizor znajduje się w oddzielnym artykule. Potrzebujesz pomocy w montażu lub doboru osprzętu kina domowego? Tutaj możesz sprawdzić naszą ofertę!