Montaż anten – czy poradzę sobie sam?

01 Październik 2019

Montaż anten to temat pozornie nieskomplikowany, jednak jak w każdej branży znajdziemy tutaj wiele czynników, które wypływają na ostateczny efekt. Montaż podstawowej anteny w łatwych warunkach jest do zrealizowania samodzielnie, ale 99% naszych realizacji odbywa się na wysokości, często w niebezpiecznych okolicznościach. Czy życie i zdrowie są warte pozornej oszczędności?

Co może pójść nie tak?

To nie jedyny problem, na który możemy napotkać w trakcie instalacji. Ogromna ilość przypadków, do których jeździmy, to uszkodzone kable, złączki, nieprawidłowe wzmocnienie, a nawet połamane anteny i zniszczone elementy elewacji. Przy pracy na wysokości osoby niedoświadczone popełniają szereg błędów, a najczęściej z braku odpowiednich narzędzi posiłkują się rozwiązaniami doraźnymi, które potem mogą być fatalne w skutkach. Spotkaliśmy się z sytuacją, w której nieprawidłowe zabezpieczenie kabla antenowego spowodowało zbieranie się na nim wody, która w trakcie ulewy znalazła swoje ujście w elektronice telewizora i wysokiej klasy odtwarzacza Blu-ray. Straty wyniosły ponad 20 000 złotych…

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

Przede wszystkim doświadczenie, setki zamontowanych i serwisowanych anten, odpowiednie uprawnienia i święty spokój. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu, dlatego nasze usługi możemy realizować sumiennie i dokładnie. Znamy ogromną liczbę systemów, anten i innych urządzeń, które normalnego użytkownika mogą wprowadzić w zakłopotanie. Dlatego montaż anten Wrocław można ze spokojną głową zlecić nam i nie martwić się o to, że w przyszłości pojawia się jakiekolwiek problemy.