Montaż anten, serwis anten

Montaż anten telewizyjnych i satelitarnych Wrocław

Montaż anten i serwis anten do odbioru nowej, cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Doradzamy w zakresie doboru anteny, dekodera i osprzętu. Fachowy montaż anten satelitarnych. Posiadamy pełne zaplecze potrzebne do sprawnego i szybkiego wykonania montażu czy naprawy. Oferujemy precyzyjne ustawienie anten satelitarnych i anten cyfrowej telewizji naziemnej realizowane przy pomocy mierników cyfrowych. Nasi wykwalifikowani pracownicy kompleksowo przeprowadzą usługę montażu i ustawiania anteny.
montaż i serwis anten TV-Sat oraz DVB-T-131
Prowadzimy kompleksowy serwis anten. Diagnozujemy, ustawiamy oraz wymieniamy anteny i ich podzespoły. Serwisujemy instalacje wszelkiego typu. Udzielamy gwarancji na nasze usługi!

Najczęściej świadczona przez nas usługa to naprawa i usuwanie usterek, które utrudniają prawidłowy odbiór telewizji. K&S Instalacje, dzięki odpowiednio dobranym urządzaniom, może łatwo i bezbłędnie zdiagnozować przyczyny istniejącego problemu. Z reguły awarie są spowodowane czynnikami atmosferycznymi tj. silny wiatr, deszcz, śnieg czy burze. Czasami przyczyną jest przestarzała instalacja lub wady fabryczne w zamontowanym sprzęcie. W takich sytuacjach wymieniany jest uszkodzony element. Niekiedy trzeba dokonać kompleksowej modernizacji i zamontować nowoczesny sprzęt, który pozwoli cieszyć się dobrym odbiorem kanałów TV. Natomiast gdy powodem awarii są warunki atmosferyczne, często wystarczy tylko nastrojenie anteny. W trakcie występowania silnych zjawisk atmosferycznych nierzadko dochodzi do uszkodzenia elementów mocujących, masztów, uchwytów balkonowych czy elewacyjnych. K&S Instalacje pomoże również w takich sytuacjach i bez problemu ponownie zamontujemy antenę.

Dla bardziej wymagających klientów świadczone są usługi związane z mocno rozbudowaną instalacją anten. Wykonywane są instalacje, które opierają się na współpracy kilku urządzeń, np. jedna antena i kilka dekoderów, lub jedna antena dla kilku mieszkań. Są to skomplikowane zadania, ale dla zespołu naszych profesjonalistów z K&S Instalacje, są ciekawym wyzwaniem i dają możliwość rozwoju. Satysfakcja i zadowolenie klienta są dla nas najważniejsze.

Inną popularną usługą jest montaż anteny satelitarnej. Niektórzy próbują robić to sami, ale do prawidłowego montażu niezbędna jest wiedza, sprzęt i doświadczenie. Należy mieć podstawowe informacje na temat rozchodzenia się fal elektromagnetycznych oraz umiejętności techniczne. Nasi wykwalifikowani pracownicy zamontują antenę szybko i prawidłowo, a po zakończeniu prac montażowych skonfigurują dekoder i pomogą podłączyć pozostałe urządzenia. Eksperci K&S Instalacje pomogą również dokonać poprawek w przypadku nieprawidłowo zamontowanej anteny. Przy pomocy miernika poziomu sygnału prawidło ustawią zestaw satelitarny.

W Polsce najpopularniejszą platformą cyfrową jest Cyfrowy Polsat. Do zamontowania anteny warto wybrać sprawdzoną firmę – dzięki temu mamy swego rodzaju gwarancję poprawnego działania sprzętu. W K&S Instalacje używamy sprawdzonych, najwyższej jakości elementów potrzebnych do montażu tj. złączek, kabli, konwektorów i uchwytów. Dzięki temu usługa zostaje wykonana kompleksowo, a Ty nie musisz się o nic martwić. Istnieje także opcja wykorzystania części, które już są w Twoim posiadaniu. Anteny można instalować w różnych miejscach: na dachu, balkonie czy elewacji. Należy pamiętać jednak o tym, że od miejsca montażu zależy rodzaj wykorzystywanych uchwytów, które trzeba odpowiednio dobrać.

Klienci często nie wiedzą, która antena będzie najlepsza. Aby uzyskać pomoc w tym zakresie, warto skorzystać z doświadczenia naszej firmy montażowej K&S Instalacje. Pracownicy doradzą rozwiązania dopasowane do potrzeb każdego klienta. Przy procesie dobierania odpowiedniej anteny należy uwzględnić szereg paramentów, m.in. lokalizacje, odległość od nadajnika, ukształtowanie terenu oraz polaryzację nadawania. Znajomość specyfiki wymienionych czynników pozwala na dobór odpowiedniej, prawidłowo działającej anteny.
Nasi pracownicy na bieżąco podnoszą swoje kompetencje i regularnie uczestniczą w szkoleniach. Dzięki temu – w połączeniu z doskonałą znajomością sprzętu tv oraz branży – pomogą dokonać odpowiedniego wyboru, a zamontowana przez nich instalacja będzie funkcjonalna, efektywna i bardzo trwała

Montaż anteny nie jest prostym zadaniem i wymaga dużego doświadczenia. Najważniejsze jest jednak solidne zamontowanie anteny. Po wykonanej instalacji przychodzi czas na ustawienie anteny. Do tej czynności używa się miernika, który pomoże wybrać najlepszy sygnał.

K&S Instalacje realizuje swoje usługi w domach i mieszkaniach prywatnych, obiektach usługowych, obiektach użyteczności publicznej. Oferujemy krótki termin realizacji zamówienia, solidność, fachowość. Ponadto zapewniamy gwarancję oraz serwis na wykonane przez nas usługi.

Montaż anten – czy poradzę sobie sam?

Montaż anten to temat pozornie nieskomplikowany, jednak jak w każdej branży znajdziemy tutaj wiele czynników, które wypływają na ostateczny efekt. Montaż podstawowej anteny we Wrocławiu w łatwych warunkach jest do zrealizowania samodzielnie, ale 99% naszych realizacji odbywa się na wysokości, często w niebezpiecznych okolicznościach.  Czy życie i zdrowie są warte pozornej oszczędności?

 

Co może pójść nie tak?

To nie jedyny problem, na który możemy napotkać w trakcie instalacji. Ogromna ilość przypadków, do których jeździmy, to uszkodzone kable, złączki, nieprawidłowe wzmocnienie, a nawet połamane anteny i zniszczone elementy elewacji. Przy pracy na wysokości osoby niedoświadczone popełniają szereg błędów, a najczęściej z braku odpowiednich narzędzi posiłkują się rozwiązaniami doraźnymi, które potem mogą być fatalne w skutkach. Spotkaliśmy się z sytuacją, w której nieprawidłowe zabezpieczenie kabla antenowego spowodowało zbieranie się na nim wody, która w trakcie ulewy znalazła swoje ujście w elektronice telewizora i wysokiej klasy odtwarzacza Blu-ray. Straty wyniosły ponad 20 000 złotych…

 

Dlaczego warto zaufać specjalistom przy montażu anten we Wrocławiu i okolicach?

Przede wszystkim doświadczenie, setki zamontowanych i serwisowanych anten, odpowiednie uprawnienia i święty spokój. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu, dlatego nasze usługi możemy realizować sumiennie i dokładnie. Znamy ogromną liczbę systemów, anten i innych urządzeń, które normalnego użytkownika mogą wprowadzić w zakłopotanie. Dlatego montaż anten Wrocław można ze spokojną głową zlecić nam i nie martwić się o to, że w przyszłości pojawia się jakiekolwiek problemy.