Ustawienie i kalibracja anten Wrocław

Ustawienie, kalibracja anteny we Wrocławiu – czym jest i do czego służy?

 

Niezależnie od tego czy korzystamy z naziemnej telewizji cyfrowej czy telewizji satelitarnej, nierzadko spotykamy się z obrazem, który „rozpada się na kawałki”. Zastanawiacie się pewnie co jest tego przyczyną, szczególnie kiedy pogoda za oknem nie pozostawia wyboru i zmusza nas do relaksu przed telewizorem.

 

Warunki atmosferyczne są najczęściej podawaną przyczyną nieprawidłowego obrazu podczas zgłoszeń dotyczących awarii. Niestety nie ma bezpośredniego połączenia przyczynowo skutkowego między pogodą, a jakością obrazu (poza ekstremalnymi przypadkami). Prawidłowa średnica czaszy satelitarnej lub odpowiedni dobór anteny telewizji naziemnej wraz z poprawnym mocowaniem oraz precyzyjną kalibracją (czyli ustawieniem przy pomocy miernika cyfrowego) zagwarantują prawidłowy odbiór, oszczędzając przy tym nerwów.

 

Zmiana systemu nadawania telewizji naziemnej z analogowego na cyfrowy oraz przejście telewizji satelitarnej na system modulowania DVB-S2 daję odbiorcom spore korzyści w jakości sygnału, ale powoduję dość znaczne trudności z ustawieniem anteny “na oko” oraz wymusza wprowadzenie zmian w niektórych przypadkach. Kalibracja anteny jest niezbędna do prawidłowego odbioru wszystkich kanałów. Ponadto precyzyjny montaż, dobór sprzętu adekwatnie do miejsca montażu i wspomniana wcześniej kalibracja to czynniki, które zapewniają niezakłócony odbiór na wiele lat.

 

Należy pamiętać o tym, że w ciągu roku zdarza się kilka dni w których warunki pogodowe uniemożliwiają prawidłowy odbiór. Jeśli problem występuje częściej oznacza to, że potrzebujesz naszej pomocy.